Díszhalakról minden ami csak szükséges lehet.

Díszhalak szaporodásáról, tenyésztéséről, etetéséről, betegségeiről valamint a növényekről minden. Az oldal fejlesztés alatt!!

CERATOPTERIS SUMATRANUS=SZUMÁTRAI VÍZIPÁFRÁNY

Akváriumban tartva erősen osztott levélzetű, ezért nagyon dekoratív. Víz alatt fejlődve gyökérzete jól köt a talajhoz és levélsarj hajtásai, ha gyökérzetükkel talajt érnek, szívesen kötődnek és válnak külön növénnyé. Kedveli a 24-25 fokot és a kristálytiszta vizet. Ügyeljünk, hogy növényevő halak akváriumába ne telepítsük, mert puha leveleit a halak napok alatt lelegelik.

 

 BOLBITIS HEUDELOTII=CSIPKÉS VÍZIPÁFRÁNY

Hazája Guinea, Mali, Felső-Volta, Angola. Folyóvizekben, sokszor vízesések környékén, állandó szórt víznek kitett sziklákon, köveken, de a víz alá merülve is megtalálható. Ritka nagyon szép vízipáfrány faj. Az erős 6-7 mm vastag gyökérszárról, mely sokszor elágazásokkal fejlődik és vékony hajszálgyökereivel megtapad az akváriumban is 25-30 cm hosszú szárú, erősen osztott, fogazott szélű, egymással nem szemben elhelyezkedő sötétzöld hullámos levelek fejlődnek. Szinte műanyagra emlékeztető keménységűek. Igen lassan és csak gyökérszárral fejlődik. Ennek osztódása, elágazása ad lehetőséget új tő kialakítására. Ha az osztódásnál a gyökérrészen nincs rügyvég, legtöbször elpusztul. Levélhajtással mint a lándzsás vízipáfrány nem szaporodik. Ez az oka hogy még sokáig növényritkaságnak fog minősülni. Lágy tiszta és aránylag meleg mozgó vizet igényel, ebben érzi jól magát és fejlődik. Ezért jó porlasztó, szürő közelében, aránylag világos helyen elhelyezni. Gyökérszárát sohase tegyük talajba tápanyagszükségletét közvetlenül a vízből fedezi.

 

MIKROSORIUM PTEROPUS=LÁNDZSÁS VÍZIPÁFRÁNY

Elő-Indiából, Dél-Kínából, a Fülöp-szigetekről az utóbbi években került Európába, s azóta már széles körben elterjedt. Mélyzöld levelei, erős gyökértörzse, kevés fényigénye miatt előszeretettel kap helyet sok akváriumban. Lándzsaszerű, sötétzöld leveleinek vége a fejlődés stádiumában üvegszerűen világos. Leveleinek enyhe fodrában sarjnövényeket hoz, így nemcsak a gyökértörzs osztásával, de sarjról, dugványozással is szaporítható. Jól bírja az igen lágy, savanyú vizet, ezért kiválóan alkalmas a Rasbora ikráztatására.

 

CERATOPTERIS THALICTROIDES=SALLANGOS VÍZIPÁFRÁNY

Halványzöld, igen törékeny levelű, ezért egyre kevésbé kedvelt vízinövényünk. Előfordulási helye India és Szumátra. A víz színén úszó növények hatalmas gyökérbojtot alkotnak. Sok akváriumi halunk szívesen ívik gyökerei közé. Lágy vízű, fényszegény tenyészmedencében sajnos hamar elpusztul. Levélsarjakkal szaporodik.

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 20
Heti: 176
Havi: 272
Össz.: 292 850

Látogatottság növelés
Oldal: Növényzet: Páfrányfélék
Díszhalakról minden ami csak szükséges lehet. - © 2008 - 2024 - diszhalinfo.hupont.hu

Ingyen honlap és ingyen honlap között óriási különbségek vannak, íme a második: ingyen honlap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »